red

Leipzig vazhdon me befasi, tani ka pikë po aq sa Bayern Munich

Leipzig ka vazhduar me formën e mirë në këtë sezon që nga hyrja në BundesLiga.

Periskopi.com Sporti

Leipzik ka arritur të mposht Mainzin me rezultat 3 me 1 për të barazuar pikët në krye të tabelës me liderin, Bayern Munich.

Për fitoren e shtatë kanë shënuar Forbsberg dhe dy herë realizojë Werner.

Me këtë fitore ata tani kanë grumbulluar 24 pikë dhe rendinten të dytët në tabelë. /Periskopi.com