sanchez

Arsenali nuk lejonë befasi në shtëpi, mposhtë Bournemouth

Arsenali ka rigjetur fitoren në Premier Ligë, pasi ka mposhtur Bournemouth në kuadër të javës së 13-të.

Periskopi.com Sporti

Topqinjtë filluan furishëm ndeshjen duke sulmuar mbrojtjen e Bournemouth qysh në minutat e parë të takimit.

Skuadra e drejtuar nga Arsene Wenger e ka mposhtur Bournemouth me rezultat solid prej 3:1 në Emirates Stadium.

Golat për klubin londinez i shënuan Alexis Sanchez (’12,’90) dhe Theo Walcott, ndërsa për mysafirët shënoi Callum Wilson (’23) nga pika e bardh.

Pas 13 ndeshjeve të zhvilluara, Arsenali mbetet në vendin e katërt me 28 pikë, ndërsa Bournemouth në vendin e 11-të me 15 pikë. /Periskopi/

 

 

 

wilson

Bournemouth barazon rezultatin në Emirates Stadium (Video)

Bournemouth ka barazuar rezultatin ndaj Arsenalit në 1-1.

Periskopi.com Sporti

Ishte Calum Wilson i cili fitojë një penalti në minutën e 23’ e më pas vetë e shëndrroi në gol. /Periskopi/

howe-wenger

Demantohen keq mediat angleze në lidhje me trajnerin e njohur

Presidenti i Bournemouth, Jeff Mostyn ka mohuar që Arsenali të ketë kontaktuar me trajnerin Eddie Howe.

Periskopi.com Sporti

Ky i fundit ka qenë shumë i përfolur për një kalim të mundshëm te gjigandi anglez.

Por, Mostyn shuan zërat, duke thënë se londinezët nuk kanë kontaktuar trajnerin në fjalë.

“Për ne është e këndshme që një klub i madh ta kërkoj trajnerin tonë. Por, askush nuk ka kontaktuar me ne në mënyrë profesionale rreth kësaj çështje. As Arsenali as Evertoni dhe as Anglia”, deklaroi Mostyn.

Ishte raportuar shumë nga mediat angleze se trajneri në fjalë mund të zëvendësonte Arsene Wengerin pas largimit. /Periskopi.com