silvaav

Manchester City shënon përmes Silva për të barazuar (Video)

Skuadra angleze ka arritur të barazojë rezultatin në fund të pjesës së parë.

Periskopi.com Sporti

David Silva ka shënuar në kohën shtesë të pjesës së parë për të barazuar rezultatin. /Periskopi.com/

rcitya

Gladbachu tronditë Manchester City (Video)

Borussia Monchengladbachu ka realizuar golin e parë ndaj Cityt.

Periskopi.com Sporti

Shënues është sulmuesi Raffael ku u  asistua nga Stindl. /Periskopi.com/

manchester-city-vs-b-monchengladbach

Formacionet zyrtare : Borussia Munchengladbach-Manchester City

Borussia Munchengladbach e pret sonte Manchester City në xhiron e pestë të Ligës së Kampionëve në ndeshjen e vlefshme të grupit C.

Periskopi.com Sporti

Skuadra gjermane do të mundohet të nxjerrë rezultat pozitiv dhe të mbetet në luftë për pozitën 2 dhe 3 ndërsa skuadra angleze do të kërkojë të sigurojë sonte kualifikim për në fazën tjetër të Ligës së Kampionëve.

Borussia renditen e treta me 4 pikë kurse ‘qytetarët’ në pozitën e dytë me 7 pikë.

Formacionet zyrtare janë këto:

Borussia Munchengladbach: Sommer; Jantschke, Elvedi, Christensen, Wendt; Strobl, Dahoud; Traoré, Stindl, Johnson; Raffael.

Manchester City: Bravo;  Kolarov, Stones, Otamendi; Fernandinho, Gundogan; Navas, De Bruyne, Silva, Sterling; Agüero. /Periskopi.com/

dlad

Gladbach ia kthen ‘borxhin’ Celtic

Tifozët e Borussia Monchengladbach janë tallur me tifozët e klubit skocez pak para ndeshjes së tyrë në Ligën e Kampionëve.

Periskopi.com Sporti

Në ndeshjen e parë të Ligës së Kampionëve mes këtyre klubeve dy javë më parë tifozët e Celticut ishin shprehur se po e kanë të vështirë të shqiptojnë emrin Borussia Monchengladbach dhe në vend të emrit kishin shkruar vetëm “Një ekip gjerman”.

Tifozët e klubit gjerman ia kanë rikthyer ‘borxhin’ tifozëve skocez. /Periskopi.com

celtit

hazard

Chelsea mund ta rikthejë Hazardin në skuadër

Chelsea mund të rikthejë në skuadër mesfushorin e Borussia Monchengladbach, Thorgan Hazard.

Periskopi.com Sporti

23-vjeçari është pjesë e skuadrës gjermane nga viti 2014, ndërsa aktualisht po kalon nëpër një formë të lartë.

Kjo ka shtyrë drejtuesit e londinezëve të shqyrtojnë mundësinë e rikthimit të tij në Stamford Bridge.

Të kaltërit e Londrës mund ta rikthejnë atë në skuadër për 15 milionë euro.

Chelsea e kishte transferuar Thorgan Hazardin në vitin 2012 nga Lensi, mirëpo nuk kishte arritur të gjente vend në formacionin e të kaltërve.

hazard/Periskopi.com