quaresma

Dramë në ndeshjen Besiktas-Benfica (Video)

Beskitas nuk ka lejuar të befasohet në shtëpi nga Benfica.

Periskopi.com Sporti

Skuadra turke ka arritur të rikthehet nga rezultati 0-3 në pjesën e parë për të bërë mrekulli në pjesën e dytë ku barazoi 3-3.

Ekipi turk arriti që pavarësisht se ishte në disavantazh prej 3 me 0 në pjesën e parë nga Benfica, të kthehej në pjesën e dytë duke barazuar rezultatin në 3 me 3.

Guedes, Semedo dhe Fejsa realizuan golat për portugezët në pjesën e parë, ndërsa Tosun (58’), Quaresma (83’) dhe Aboubakar në minutën e 89-të ishin golashënuesit e Beshiktashit.

Këto dy ekipe janë në dy pozitat e para të Grupit B me Benficën që udhëheq me tetë pikë. Një më pak ka Beshiktashi, që ka pikë të barabarta me Napolin, që më vonë luan me Dynamo Kievin.

cenk-tosun-besiktas-stsl-09102016_1koch6zuq7pao1mbzwfippz0et

Gol i çmendur në ndeshjen Besiktas-Benfica

Besiktas ka ngushtuar rezultatin ndaj skuadrës portugeze Benfica në 1-3.

Periskopi.com Sporti

Ishte Cenk Tosun i cili shënoi një super gol në stilin rafishatë pasi pranoi një harkim nga bashkëlojtari i tij.

Ndeshja ende është duke u zhvilluar në kuadër të Ligës së Kampionëve.

/Periskopi.com/

eusebio

Inter gjithënjë më afër yllit të Benficas

Mbrojtësi suedez, Victor Lindelof është njëri nga lojtarët më të kërkuar aktualisht në merkato.

Periskopi.com Sporti

Mbrojtësi i Benficas është shprehur se dëshiron qëndrimin në Benfica por mediat shkruajn se Interi është afër nënshkrimit të tij.

Sipas mediave, Interi është ekipi i parë që është në gadishmëri të paguaj klauzolën e mbrojtësit të kombëtares së Suedisë.

Një shifër prej 25-30 mil euro pritet të jap Interi për të mposhtur konkurrencën e Borussia Dortmundit, Arsenalit, Unitedit dhe Manchester Cityt.

victor-lindelof-519565
Victor Lindelof, Benfica
grimaldo

United vëzhgon talentin e Benfikës

Manchester United është duke shfaqur interesim për mbrojtësin e talentuar të Benfikës, Grimaldo.

Periskopi.com Sporti

Mediat evropiane raportojnë se klubi nga Old Trafford ka dërguar vëzhgues për të parë nga afër ish-talentin e Barcelonës në ndeshjen kundër Fierense të shtunën.

Mirëpo, pengesë për kalimin e tij te 20 herë kampioni i Anglisë mund të jetë klauzola e lartë e lirimit që ka në kontratë, plot 51 milionë euro. /Periskopi.com