Adnan_Januzaj

Januzaj mungon në listën e Belgjikës, a është ky lajm i mirë për Kosovën?

Përzgjedhësi i Kombëtares belge, Roberto Martinez ka zbuluar listën prej 25 futbollistëve, të cilët i ka ftuar për dy ndeshjet e radhës ndaj Bosnës dhe Hercegovinës dhe ndaj Gjibraltarit.

Periskopi.com Sporti

Këto ndeshje zhvillohen në kuadër të Kualifikimeve për Botërorin 2018.

As kësaj radhe nuk është grumbulluar në skuadër talenti nga Kosova, Adnan Januzaj.

Ky i fundit nuk është përfshirë në këtë skuadër prej kohësh.

Tani mbetet të shihet nëse ai do të pranojë të luajë për Kosovën, mirëpo vështirë se mund të ndodhë një gjë e tillë.

belgjika /Periskopi.com

Adnan-Januzaj-Belgium

Januzaj ka të drejtë të zgjedhë Kosovën

Periskopi.com Sporti

Futbollisti kosovar i cili ka luajtur për Belgjikën, Adnan Januzaj ka të drejtë të luajë për Kosovën.

Kjo, pasi FIFA sqaroi sot se futbollistët të cilët kanë luajtur për shtetet tjera pas datës së pranimit të Kosovës në FIFA më 13 maj të këtij viti, nuk kanë të drejtë të luajnë për shtetin më të ri në Evropë.

Mirëpo, Januzaj në këtë rast bën përjashtim, pasi ai nuk është paraqitur për Belgjikën pas datës 13 maj, pra ditës kur Kosova u pranua në shtëpinë më të madhe të futbollit botëror. /Periskopi.com

Adnan-Januzaj-Belgium

Belgjika s’e fton Januzajn

Periskopi.com Sporti

Belgjika nuk e ka ftuar sërish Adnan Januzajn për ndeshjet kualifikuese për Kampionatin Botëror ‘Russia 2018’.

Mbetet të shihet nëse kosovari i huazuar te Sunderland do të zgjedhë të luajë për Përfaqësuesen e Kosovës.

BELGJIKA - PA JANUZAJN/Periskopi.com