Pacolli ka dy fjalë për Ramush Haradinajn

Kryetari i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli, duke komentuar vendimin për Ramush Haradinajn, të cilin gjykata në Colmar të Francës e ka shtyrë deri më 27 prill, ka thënë se është tronditës lajmi se Ramushi duhet të pres ende për të dëshmuar pafajësinë e vet.

Periskopi.com Lajme

Ai në facebook ka shkruar se Haradinaj është i pafajshëm dhe lirimi i tij nuk duhet të vihet në dilemë.

“Është tronditës lajmi se Ramushi duhet të pres ende për të dëshmuar pafajsinë e vet. Ai është i pafajshëm dhe lirimi i tij nuk duhet të vihet në dilemë. Ramush…po te presim!”, thotë Pacolli./ Periskopi

Pacolli tregon formulën e suksesit

Kreu i AKR-së, Behgjet Pacolli ka filluar të merret me thënie.

Periskopi.com Lajme

Madje, po shkruan vetë.

Ai kësaj radhe ka treguar se si duhet të jemi të suksesshëm.

“Punoni shumë, qëndroni pozitiv, dhe zgjohuni herët. Kjo është këshilla ime për sukses”, shkroi ai./ Periskopi

Serbia ende në shok pas lirimit të Haradinajt: Pacolli feston, shqiptarët “shkelin” me pare!

Mediat serbe dhe politika në Serbi janë bërë bashkë në “kukatjen” për lirimin e Ramush Haradinajt nga Gjykata e Apelit në Colmar të Francës.

Periskopi.com Lajme

Qe nga momenti i lirimit të Haradinajt (lirim me kusht), si pushteti ashtu edhe mediat kinse liberale serbe janë hedhur në sulm për të akuzuar së pari Francën, pastaj SHBA-të, Shqipërinë e tërë lobin shqiptar për lirimin e Haradinajt, shkruan lajmi.net.

Megjithatë, është një politikan tjetër kosovar të cilin mediat serbe qe nga arrestimi Haradinajt e mbajnë nëpër ballina. Bëhet fjalë për ish presidentin, Behgjet Pacollin, për të cilin në disa raste kanë thënë se ai po paguan dhe ka paguar për lirimin e Haradinajt.

“Pacolli feston. Shqiptarët paguajnë që Interpoli t’ia heqë fletarrestin Haradinajt”, kështu është titulli në numrin e sotëm të ballinës së gazetës më të madhe serbe, “Blic”.

Në këtë artikull përplot mllef dhe konspiracione ndaj shqiptarëve, Haradinajt dhe Pacollit, shkruan nder tjerash se “lobi shqiptarë e ka fituar betejën e parë për lirinë e Haradinajt, lideri i UÇK-së është liruar nga burgu, por mbetet në Francë deri te vendimi për ekstradim. Caku i ardhshëm i atyre (shqiptarëve) është anulimi i fletarrestit nga Interpoli”.

Në këtë tekst po ashtu janë përfshirë edhe deklarata e Edi Ramës, kryeministrit të Shqipërisë, pastaj ka folur Obrad Kesiq, politikan serb që jeton në Serbi, etj.

“Ekzistojnë dy nivele të lobimit: njëri nga bashkësia shqiptare dhe tjetri nga diplomatët amerikanë. Në të dytin janë figura të rëndësishme si ish kongresisti, Xhozef Diogardi dhe kolegu i tij, Elit Engel”, thotë Kesiq.

“Lobimi shqiptar nuk është risi, kështu që nuk ka shqiptar i cili të paktën nuk i ka dhënë pesë euro për Ramushin në Hagë”, thotë analisti i njohur serb, Dushan Janjiq.

mediat-serbe

“Zoti e ndihmoftë Haradinajn sepse deputët nuk po e ndihmojnë”

Rezoluta për lirimin e kreut të AAK-së, Ramush Haradinaj, në Kuvendin e Kosovës gjatë seancës së djeshme [10 janar] të jashtëzakonshme, do të ishte shpërblim për qytetarët të cilët në borë e në shi kanë dalë në protesta për këtë kauzë.

Periskopi.com Lajme

 

Kreu i AKR-së, Behgjet Pacolli në Rubikon të KTV-së ka thënë se është i zhgënjyer me atë se çfarë ka ndodhur dje në Kuvendin e Kosovës.

“Sa njerëzit e donë z. Haradinaj, e kemi parë dje. Është një kritikë e ashpër ndaj të gjithë deputetëve në Kuvendin e Kosovës. Shumë e kemi pritur dje një rezolutë sepse do të ishte rezolutë e dëshirave të qytetarëve të cilët në borë e në shi kanë dalë të protestojnë”, ka thënë Pacolli, raporton Koha.net.

“Zoti i ndihmoftë z. Haradinaj dhe me forcat e tij të mundohet e të del nga kjo situatë sepse nga deputetët, siç i kam parë dje në seancë, nuk ka ndonjë ndihmë të veçantë”, tha ai në fund.

Edhe AKR ka vija të kuqe për koalicion

Kreu i AKR-së, Behgjet Pacolli është i hapur për koalicion me AAK-në, mirëpo ai theksoi se ekzistojnë kushte.

Periskopi.com Lajme

Ai tha se partia e tij është për një ekonomi liberale duke premtuar rritje ekonomike mbi 8%.

Pacolli, në një bisedë në Rubikon të KTV-së, foli për takimin që kishte me kreun e AAK-së, Ramush Haradinaj, ku nënvizoi ristrukturimin e partisë, çka tha se do të ndodh në kongresin i cili do të mbahet në fillim të muajit shkurt.

“I kam thënë se tash nuk jam i autorizuar të bisedoj për çështje të koalicionit, sepse prej kongresit që do të mbahet do të vendosim për lidershipin e ri të AKR-së. Neve nuk na pengon partneriteti me një parti, mirëpo ekzistojnë kushtet. Jo vetëm ndaj Haradinajt, por ndaj secilit”, ka thënë ai, raporton Koha.net.

“Jemi për një ekonomi krejt liberale dhe e-tregut. Ne do të kursejmë shumë energji nga fushat tjera dhe do t’i zbatojmë te puna. AKR-ja do të garantojë rritje ekonomike mbi 8%. Kjo nuk do të bëhet nga Dogana por nga veprimtaritë ekonomike”, u shpreh ai.

Pacolli theksoi se ekzistojnë vijat e kuqe duke mos deklaruar se për cilin subjekt politik e ka fjalën.

Duke cituar thënien se nëse mashtrohesh për herën e dytë është mëkat, ai lë të kuptohet se fjala është për PDK-në.

“Kam vija të kuqe por nuk dua të prononcohem, nuk dua ta banalizoj. Por të besosh një herë dhe të mashtrohesh nuk është mëkat, por të mashtrohesh për dytën herë, je budalla”, ka thënë ai.

Behgjet Pacolli ndryshon fjalët, i jep edhe një javë kohë Enver Hasanit

Deklarata e ish-kryetarit të Gjykatës Kushtetuese, Enver Hasani, se kreu i AKR-së, Behgjet Pacolli, i kishte ofruar 1 milion euro për ndryshimin e vendimit kushtetues në kohën sa ishte president, i ka shkaktuar dëme të pariparueshme Pacollit.

Periskopi.com Lajme

 

Për këtë, Hasani duhet t’i kërkojë falje publike deri me datën 13 janar, raporton KTV.

Pacolli theksoi se Hasani tashmë ka pranuar denoncimin, duke e cilësuar këtë deklaratë si pafytyrësi dhe idiotësi. Më 20 janar, do të jetë ngjarja tjetër, të cilën do ta përcjellë kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli.

Mësohet sa para ia ofruan Enver Hasanit njerëzit e Pacollit, për vendim në favor të këtij të fundit (Video)

Ai për Rubikon bëri të ditur se ftesën për inaugurimin e presidentit amerikan, Donald Trump, e ka pranuar nga protokolli i Shtëpisë së Bardhë.

Pacolli foli edhe rreth mundësisë së koalicionit, për çka tha se nuk është kundër atij me AAK-në, mirëpo theksoi se ekzistojnë kushte.

Reagon Pacolli: Nesër do të denoncoj Enver Hasanin për shpifje e gënjeshtra

 

Tash thuhet se Pacolli pranoi ftesë për pjesëmarrje në inaugurimin e Trump (Foto)

Ish-presidenti i Kosovës, Behgjet Pacolli ka pranuar ftesën për të marrë pjesë në inaugurimin e Donald Trump si president i SHBA-së.

Periskopi.com Lajme

Aktualisht kryetari i AKR-së, Pacolli, ka konfirmuar pjesëmarrjen e tij në këtë ceremoni që do të mbahet në Uashington më 20 janar.

Klan Kosova nga burime të saja të afërta me Pacollin ka arritur që të sigurojë një fotografi të ftesës.

Po ashtu më poshtë e gjeni edhe konfirmimin e tij se ai do të jetë prezent atje, për të treguar mbështetjen dhe falënderimin e popullit të Kosovës për Amerikën, dhe ato që ky vend ka bërë për pavarësinë e vendit.

Kjo është ftesa për Pacollin si dhe konfirmimi se do të jetë i pranishëm në inaugurim.

ftesa-pacolli

 

Reagon Pacolli: Nesër do të denoncoj Enver Hasanin për shpifje e gënjeshtra

Pas deklaratës së ish kreut të Gjykatës Kushtetuese, Enver Hasani, se njerëz të Begjet Pacollit i kishin ofruar atij 1 milion euro për të marrë vendim që e linte këtë të fundit në krye të shtetit, ka reaguar vetë Pacolli.

Periskopi.com Lajme

“E shikova emisionin e Adriatik Kelmendit dhe rastësisht e dëgjova tek përmendet emri im. Enver Hasani, unë nesër do të ju denoncoj për gënjeshtra dhe shpifje me qëllim të dëmtimit të personalitetit tim”, ka shkruar Pacolli, përcjell Koha.net. “O Zot… kush e ka udhëhequr Gjykatën Kushtetuese të Kosovës! Arsyen pse ju e bëni këtë do t’ia tregoni Gjykatës”, ka thënë Pacolli.

Mësohet sa para ia ofruan Enver Hasanit njerëzit e Pacollit, për vendim në favor të këtij të fundit (Video)

Kur Enver Hasani rrëfehet: Pas gjashtë vitesh flet se si Pacolli u bë president

Ish kryetari i Gjykatës Kushtetuese, Enver Hasani foli për një takim që e pati me tashmë presidentin, Hashim Thaçi.

Periskopi.com Lajme

Ai tregon se si Thaçi i kishte thënë se Hasani i kishte premtuar ambasadorit Dell se vendimi për rastin Pacolli do të jetë i kundërt.

“Hashim Thaci më tha se gjoja unë i kam premtuar ambasadorit Dell se vendimi për Pacollin do të jetë i kundërt dhe unë i thashë që nuk është ashtu sepse e kam pasur një bisedë të pakëndshme me Dell-in në një bisedë telefonike. I kam thënë vendimmarrja është kolektive dhe ata që më njohin e din që nuk rrej”, ka thënë ai në “Rubikon” të KTV-së.

Tutje Hasani thotë se ambasadori i atëhershëm Dell i tha se po mendojnë që ta bëjnë Jakup Krasniqin kryetar dhe ajo kurrë nuk mund të ndodhë, për çka Hasani thotë se i tha që kjo nuk qëndron.

“Në mbrëmje doli Krasniqi dhe tha se nuk mundet me na tregu Enver Hasani se a rrinë deputetët apo çka duhet të bëjnë pas vendimit dhe pastaj e kanë qarkulluar këtë për diskreditim”, ka thënë Hasani.

Hasani thotë se pas takimit që pati me Thaçin, kur u fut në makinë, i tha personit që ishte me të se Thaçi i dinte më mirë rastet e Hasanit se vetë ai.

Hasani thotë se gjatë detyrës si kryetar është ndjerë i kërcënuar por jo edhe i shantazhuar.

Behgjet Pacolli bëri premtim elektoral, Ramiz Lladrovci nuk ia lejon ndërtimin e fabrikës në Drenas

Periskopi.com Video

Pacolli: Do t’i dal në ndihmë civilëve në Aleppo

Kryetari i AKR-së dhe milioneri Behgjet Pacolli ka deklaruar se do t’i ndihmojë civilëve në Aleppo.

Periskopi.com Lajme

Ai këtë e ka bërë nëpërmjet një postimi në Facebook.

“Nuk po mund të qëndroj indiferent ndaj gjendjes aktuale në Siri. Pamjet e fundit nga Aleppo janë sinonim i dobësisë njerëzore, ato tregojnë se egoja e njeriut për pushtet nuk njeh limite.

Pushteti po ushqehet me gjakun e njomë të fëmijëve të pafajshëm, që në gjendje normale do të ishin e ardhmja e vendit.

Popullata civile në atë vend ka mbetur pa shpresë dhe pritjen e vetme që ka është momenti se kur do të vdesin. Kjo është e pafalshme, e papërsëritshme dhe e tmerrshme!

Këto ditë jam angazhuar maksimalisht që nepërmjet fondacionit tim t’i dal në ndihmë popullatës civile në Aleppo. Është më e pakta që mund të bëj në këto rrethana të vështira.

Populli ynë që ka përjetuar historikisht tragjedi dhe ka qenë viktimë e krimeve ndaj njerëzimit i përjeton shumë rëndë ato pamje. Plagët tona janë ende të hapura”, ka shkruar Pacolli.

Pacolli: Buxheti i varfër e bën Kosovën të duket shtet joserioz

Presidenti i Aleancës Kosova e Re,.Behgjet Pacolli, sot në prani të një numri të madh të qytetarëve dhe përfaqësuesve të bizneseve në Prizren, ka mbajtur debatin për Zhvillim Ekonomik dhe Punësim.

Periskopi.com Lajme

Duke i përshëndetur të pranishmit presidenti i AKR-së, Behgjet Pacolli ka folur për problemet esenciale me të cilat ballafaqohet shoqëria kosovare, duke vënë theks të veçantë në çështjen e papunësinë si dhe në mungesën e zhvillimit ekonomik.

“Ne i kemi dy probleme të mëdha, mungesë të zhvillimit ekonomik dhe mungesë të punësimit. Qeveria jonë nuk ka arritur të tregojë performansë për krijimin e një ambienti apo së paku një shprese për ngritjen e standardit të qytetarëve”, ka Presideni Pacolli para qytetarëve.

Pacolli e ka akuzuar udhëheqësinë kosovare për dështim në krijimin e një ambienti të sigurt dhe atraktiv për investime.  “Të gjitha këto ndikojnë në imazhin e Kosovës. Ne nuk kemi as shërbime shëndetësore si duhet. Statistikat tregojnë për një numër shumë të madh të të papunëve, rreth 50 përqind e popullatës që është e aftë për punë, sot bredh rrugëve dhe nuk gjen dot një vend pune”, ka shtuar Pacolli.

Lideri i AKR-së e ka përmendur edhe testimin ndërkombëtar për krahasimet mes shteteve në nivelin arsimor, PISA, ku Kosova doli me rezultat shumë të dobët. “Ju i keni parë edhe rezultatet e testimeve ndërkombëtare të nivelit arsimor. Këtu do të duhej të merr përgjegjësi dikush.

Qeveritarët tanë marrin hov të marrin merita por kur vie puna për marrje të përgjegjësisë, askush nuk përgjigjet dhe kjo tregon se me sa papërgjegjësi i mbajnë ata këto poste”, ka thënë ai, duke shtuar se duhet të ekzistojë ligji që i mbron investitorët, të cilët duan t’i fusin paratë e tyre në një ambient të sigurt dhe të rregulluar me ligj.

Lideri i AKR-së para prizrenasve ka thënë më tej se, esenca e programit të AKR-së është ekonomia. “Nëse ka rritje ekonomike, ngritet standardi jetësor e rrjedhimisht edhe vetëdija qytetare”. Pacolli me këtë rast e ka përmendur edhe privatizimin e shfrenuar në Kosovë, i cili ka krijuar varfëri të tepruar. “Kosova ka rini dinamike, rini të përgatitur për sfida, ndërsa ne këtë iniciativë e kemi lënë në duart e njerëzve të cilët janë brengosur vetëm për gjepat e tyre. Kosovës i nevojitet një marshall plan për rritje ekonomike. AKR-ja garanton se do të reduktojë administratën publike e cila i kushton shumë buxhetit. Ne do ta bëjmë edhe korrigjimin e ligjit i cili ka shumë hapësira për interpretim”, ka shtuar numri një i AKR-së.

Ai ka thënë se programi i Aleancës Kosova e Re parasheh intensifikimin e iniciativave që investimet kapitale të mbizotërojnë mbi harxhimet personale të qeveritarëve.

Pacolli ka treguar para prizrenasve se planet e AKR-së e kanë për bazë ndërtimin e shtetit ligjor dhe krijimin e bazës së nevojshme për investimet e huaja.

Në këtë debat me qytetarë më tej u diskutua edhe për strategjitë kombëtare të AKR-së, të bazuara në potencialet reale të vendit, si dhe për investime në sektorët me potencial për prodhim si; bujqësia, tregtia, shërbimet e avancuara si dhe shumë fusha të tjera të cilat kanë hapësirë veprimi në Prizren.

Debati më pas ka vazhduar me pyetje të shumta të qytetarëve të Prizrenit për z.Pacolli, i cili ju dha përgjigje kërkesave, pyetjeve dhe çështjeve të tjera që i shtruan pjesëmarrësit në këtë takim.

Limaj dikur e quante Behgjet Pacollin si zgjedhja më e keqe për Kosovën

Nisma për Kosovën dhe AKR-ja sot arritën koalicion parazgjedhor për balotazhin e 18 dhjetorit për kryetar të Drenasit.

Periskopi.com Lajme

 

Në selinë e Nismës për Kosovën sot zbarkuan zyrtarët më të lartë të dy partive, mirëpo mungoj “më i madhi” i AKR-së, Behgjet Pacolli.

Në nënshkrimin e marrëveshjes për koalicion, kryetari i Nismës Fatmir Limaj nuk u “ballafaqua” me Pacollin, por vetëm me Agim Bahtirin si i dërguar i Pacollit, shkruan lajmi.net.

Por arsyeja që Pacolli nuk ishte i pranishëm në selinë e Nismës duket se ka të bëjë me faktin e marrëdhenieve të acaruara mes tij dhe Limajt, në kohën e zgjedhjes president i Kosovës.

Aso kohe, Fatmi Limaj, nënkryetar i PDK-së kishte dalë kundër Pacollit me të gjitha forcat. Ai dhe Jakup Krasniqi ishin kategorikisht kundër zgjedhjes së Pacollit president.

Bile Limaj e kishte vlerësuar se zgjedhja e Behgjet Pacollit president i Kosovës, ka qenë zgjedhja “më e keqe e mundshme” dhe se do ta dëmtojë edhe më shumë imazhin e Kosovës.

Partinë e Pacollit dhe koalicionin e krijuar rreth tij, Limaj e ka quajtur parti “gërvisht dhe fito”.

“Sonte ka qenë zgjedhja më e keqe e mundshme që ka ardhur për momentin. Ka mundur me pasë zgjedhje më të mirë se kjo”, kishte deklaruar Limaj, duke komentuar zgjedhjen e Pacollit president të Kosovës.

Pas gjithë këtyre akuzave, Limaj sot u bë kinse “ka harruar” dhe për interesa të ngushta partiake bëri koalicion me Behgjet Pacollin.

“Momentalisht, zoti Pacolli, nuk mund t’i ndihmojë Kosovës. Më shumë e dëmton sesa e ndihmon. Tani me na dalë telashe tjera. Nevoja tjera. Shtypi ndërkombëtar. Të gjitha ato që po na ndodhin”, ka thënë Limaj.

Pacolli sërish del lirshëm kafeneve të Drenasit

Kryetari i Aleancës Kosova e Re, dega në Lipjan, Sabit Pacolli ka mbajtur fjalën. Ditë më parë ai kishte reaguar ashpër ndaj gjestit të Ramiz Lladrovcit i cili kishte “përzënë” Behgjet Pacollin nga një lokal.

Periskopi.com Lajme

 

Postimi i plotë:

Miq,

Ashtu siç dhe ju kam premtuar, ashtu dhe doli të jetë sot!

Unë së bashku me Presidentin e AKR-së, Behgjet Pacolli po qëndrojmë në Komunën e Drenasit, për qaj, në këtë formë apo tjetër, qindra qytetarë të Drenasit po japin një përkrahje të fuqishme Kandidatit të AKR-së për Drenasin më ndryshe, Elmi Thaçit.

Ditë më parë, nga Shteti i Suedisë pata thënë që po sa të vije në Kosovë do të vizitoj Drenasin për qaj, por ky vend më ka lënë shumë përshtypje të mira dhe për rinin që ka, mos të harrojmë pikërisht sot ku po qëndrojmë me Presidentin Pacolli, është edhe një vend i lavdishëm, që mban mbrapa një histori të vetën.

Elmi Thaçi, është i vetmi kandidat potencial për Drenasin modern Drenasin e shekullit XXl.

Urime Elmi Thaçi,

Urime Drenasi,

Urime AKR.

Sabit Pacolli

Kryetar i Aleanca Kosova e Re – dega Lipjan

15230739_10211428419653062_674834302542940113_n

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ibrahim Rexhepi lëvdata për Behgjet Pacollin tash që hyri në partinë e tij

I sapoaderuari në Aleancën Kosova e Re, Ibrahim Rexhepi ka treguar arsyet se përse iu bashkua partisë së Behgjet Pacollit.

Periskopi.com Lajme

Ai këtë e ka bërë përmes një statusi në profilin e tij në Facebook.

Shënimi i plotë i Rexhepit:

Nëse din, bëje !

Në ditën e parë të shkurtit 2017 bëhen plot 40 vjet prej kur jam në gazetari. Dyzet vjet prej kur jam marrë me zhvillimet vetëm në rrafshin ekonomik. Kam raportuar gati nga secila ndërmarrje e vendit, kam kritikuar e më shpesh kam dhënë vërejtje, kritika e sugjerime. Këtë relacion e kam mbajtur edhe me të gjitha qeveritë e Kosovës.

Tani ka ardhur momenti kur më është dashur t’i them vetes: Nëse vërtetë din, atëherë bëje ! Bëje për të mirën e vendit dhe të popullit.

Kam vlerësuar se vendi më i përshtatshëm ta bëjë atë që e dijë është Aleanca Kosova e Re dhe programi i saj që bazohet në zhvillimin ekonomik e punësim.

Besoj se kjo mund të arrihet me vullnetin dhe angazhimet që kam, si edhe me përkrahjen e presidentit të AKR-së, z. Behgjet Pacolli.

Një Pacoll tjetër do ta sfidojë mikpritjen e Lladrovcit

Dje një anëtar i AKR-së në Drenas shkroi në llogarinë e tij në Facebook, se Behgjet Pacolli është përzënë nga nje kafe në Drenas. Dhe përzënien e tij e ka bërë, hiq më pak se kandidati i PDK-së për kryetar, Ramiz Lladrovci.

Periskopi.com Lajme

Më vonë ekipi i Lladrovcit, për Koha.net, thanë se kjo gjë nuk ka ndodhur. Por në rrjete sociale dolën edhe fotografi nga momenti kur Pacolli po ngrihej nga tavolina, pasi në vesh i kishte folur Lladrovci.

E sot një Pacoll tjetër, Sabit Pacolli që është i pari i AKR-së në Lipjan ka treguar se do ta sfidojë mikpritjen e Lladrovcit.

“Përshëndetje Miq, Shumë shpejt do të kthehem në Kosovën time të dashur së bashku me Presidentin do të shkojmë në fshatin e Lladrovcit me pi qaj..”, ka shkruar Sabit Pacolli në llogarinë e tij në Facebook.

Pasi e përzuri dje, Pacolli thotë se do të shkojë në fshatin e Lladrovcit për çaj

Kandidati i paralajmëruar i AKR-së për kryetar të Lipjanit, Sabit Pacolli e ka “sfiduar” kandidatin e PDK-së për kryetar të Drenasit, Ramiz Lladrovcin.

Periskopi.com Lajme

Pacolli ka thënë se sapo të kthehet në Kosovë, do të vizitojë së bashku me Behxhet Pacollin fshatin ku jeton Ramiz Lladrovci.

“Kysmet sa të kthehem në Kosovën time të dashur se bashku me Presidentin do të shkojm në fashtin e Lladrovcit me pi qaj” shkruan Sabit Pacolli në Facebook, tranmseton Indeksonline.

Ky paralajmërim vije pas shkrimeve në medie ku thuhet se Ramiz Lladrovci dje e ka përzënë Behxhet Pacollin nga një lokal në Drenas.

Momenti kur Ramiz Lladrovci i thotë Behgjet Pacollit të largohet nga lokali (FOTO)

“Gazeta Blic” ka arritur t’i sigurojë dy fotografi nga vendi ku janë takuar sot rastësisht, kreu i AKR-së Behgjet Pacolli dhe kandidati për kryetar të Drenasit nga radhët e PDK-së, Ramiz Lladrovci.

Periskopi.com Lajme

Në fotogarfitë e siguruara shihet se Lladrovci iu është ofruar Pacollit për t’i përcjell një mesazh, e që dyshohet të ketë qenë prosia për ta liruar tavolinën ku po qëndronte ky i fundit me kandidatin e AKR-së për kryetar të Drenasit, Elmi Thaçin dhe disa anëtarë të tjerë të kësaj partie, shkruan GazetaBlic.com

E veprimi i tillë i kandidatit të PDK-së, e ka irrituar tej mase anëtarin e AKR-së, dikur bashkëluftëtarë i Fehmi Lladrovcit, Musa Dervishaj, i cili me indinjatë e ka rrëfyer ngjarjen, ku thotë se Lladrovci i ka kërkuar Pacollit që të largohet nga lokali.

Më poshtë ju sjellim reagimin e tij:

Të nderuar bashkëluftetarë, është nderë dhe obligim kombetarë të përkulemi perjetësisht para emrit, veprës dhe varrit të të madhit Fehmi Lladrovci dhe turp i madh ti tregoni atyre qe si njohin se njifar Ramizi është vellai i tij.

Kam dëgjuar të flitet keq për Ramizin! por s’kam besuar ose me mirë të them se s’kam dashur të besoj se është kaq i pa fytyrë.

U ndalem për kafe sot në një restorant isha me dy shokë nga Drenasi dhe disa tjerë mysafirë nga Prishtina, njëri nga mysafirët ishte Behgjet Pacolli ish presidenti i vendit dhe president i AKR-së, me të hyrë në restaurant si zakonisht u pritem mirë dhe na e pregaditen tavolinen.

Dhjetëra mësues me disponim të keq (sipas mendimit tim) ishin të detyruar të pinin nga një kafe te zezë! siç do të dilte pas pak fytyra e zezë e ish ambasadorit që i kishte ftuar ata që ta votonin.

Në vend që të na çeraste me kafe ose të na ftonte në tavolinën e tyre siç i ka hije një Drenicaku të vërtetë, (bujarë e mikprites) virtyte të cilat i mungojnë Ramizit, ai erdhi të tavolina jonë dhe nga presidenti Pacolli kërkoj që tua lirojmë tavolinen sepse ndihej ngusht.

Mua as që më përshendeti edhe pse isha shok i vellait të tij, Fehmiut, kjo s’kishte aspak rëndësi për mua ishte ndërgjegjëja e tij e vrarë prej kohesh.

U ndjeva keq sa s’ka më, sepse luhati bindjen e shokëve se Drenica vazhdon të mbetet ajo që ishte dikurë, ku ndërohej e respektohej mysafiri,miku por edhe kalimtari i rastit.

President e liroi tavolinen i pari duke mos na dhenë rast të kundërshtonim sepse është burrë i madh.

 

Ndryshe, përzurjen e Pacollit nga lokali e ka mohuar zëdhënës i shtabit zgjedhor të Partisë Demokratike të Kosovës në Drenas, Betim Berisha.

dervishaj-640x853-1 dervishaj-2-640x853-1-e1480108565996

Pacolli: I njoh Iluminatit, u largova shkaku i fesë

Biznesmeni dhe kryetari i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli, në një emision televiziv ka thënë se ka bashkëpunuar ngushtë me shoqëritë sekrete, siç janë Iluminati, por është larguar prej tyre shkaku i fesë.

Periskopi.com Lajme

“Kam bashkëjetuar me këto shoqëri, kam pasur të bëjë me këto shoqëri, nuk jam pjesë e saj, për një arsye, jo pse këto janë shoqëri që e dëmtojnë dikë ose e dëmtojnë shoqërinë. Edhe këto e luajnë rolin e vet, në mrekullitë që ndodhin, duke filluar tek të ndritshmit Iumanati siç quhen”, ka thënë Pacolli, në emisionin “Me Shukin”.

Pacolli ka thënë se nuk ka asgjë të keqe nga këto shoqëri, biles ato i kanë ndihmuar njerëzimit, duke mundësuar zbulime të mëdha shkencore dhe jo vetëm, duke sjellur zhvillimin e botës në këtë pikë ku sot ndodhet.

“Ata kanë luajtur një rol shumë të madh edhe në zhvillimin e shkencës edhe artit dhe shpikjeve të ndryshme”, ka thënë Pacolli.

Biznesmeni më i madh në Kosovë, thotë se ai edhe pse është njohur me ta, nuk ka pranuar kurrë të bëhet pjesë e atyre shoqërive.

“Kam pasur një besim më të tepër tek feja, dhe gjithmonë kam shikuar në fund të ditës me ju largu këtyre”, ka thënë Pacolli, duke iu referuar këtu fesë islame, pas gjatë emisionit disa herë ka përmendur librin e shenjtë të myslimanëve, Kuranin.

Behgjet Pacolli kujton me kë bëri seks për herë të parë (Video)

Në emisionin 'Me Shukin', Behgjet Pacolli ka folur rreth jetës së tij private, punës, shoqërisë.

Periskopi.com Showbiz

Në minutën e 17 të kësaj interviste ai u vë në një pozitë të sikletshme kur u pyet a i kujtohet se kë e ka puthur për herë të parë dhe a i kujtohet me kë ka bërë seks për herë të parë, shkruan lajmi.net

Pacolli ka treguar se i kujtohet shumë mirë madje secila femër që ka pasur punë me të i kujtohet detajisht pasi që çdo gjë që ka bërë ka bërë me shpirt dhe janë gjëra që nuk harrohen.

Kujtojmë se 65-vjeçari ka qenë i martuar për tre vjet me bukuroshen italiane me prejardhje shqiptare Anna Oxa (1999–2002) ndërsa aktualisht është i kurorëzuar me rusen, Mashën./lajmi.net