Audi_RSQ5_By_Msh_Creations_by_Msh_creations-1-650x358

Benz e Audi, me linjë prodhimi për pjesë në Korçë

Bashkia Korçë ka finalizuar marrëveshjen me kompaninë gjermane Nexans Autoelectric, për hapjen në këtë qytet të një linje prodhimi të kabllove elektrike për markat e njohura të automjeteve si Benz, Volkswagen, Audi, General Motors etj.

Periskopi.com Tech/Auto

Duke e konsideruar një lajm të mirë për qytetin e Korçës, Bashkia Korçë do të rikonstruktoje një kapanon tek ish UMB, që do të vihet në funksion të këtij projekti.

Sipas bashkisë, projekti krijon mundësi punësimi për 1 mijë punonjës.

Audi u dhuron automobila të rinj futbollistëve të Barcelonës

Sponsori i klubit të Barcelonës, kompania Audi, u dhuroi futbollistëve të klubit automobila të rinj për përdorim gjatë stinorit.

Periskopi.com Sporti

Në ceremoninë e dorëzimit të çelësave të organizuar nga Audi në qytetin e Barcelonës, vëmendje tërhoqi futbollisti i lënduar turk Arda Turan me këmbë të fashuar dhe me pantofël.

 

imageshandler-3-9

Audi vjen me modelin e saj A9

Veturat elektrike do të pushtojnë botën në të ardhmen dhe të gjitha markat e mëdha janë vënë pas krijimit të tyre duke aplikuar teknologjinë më të avancuar, transmeton lajmi.net

Periskopi.com Tech/Auto

Audi, gjithashtu është duke punuar në këtë drejtim. Audi A9 besohet se do të jetë modeli i parë më konkurent për markat e tjera sa i përket veturave elektrike.

Nuk janë zbuluar detaje të veturës, kur do të lansohet ose performancat e saj, përveç asaj që thuhet se vetura do të kapë shpejtësinë 500km/h./lajmi.net

Ndërsa, kanë rrjedhur edhe konceptet se si do të duket vetura:

imageshandler-1 imageshandler-2 imageshandler-4 imageshandler-5 imageshandler-6 imageshandler-7 imageshandler-8 imageshandler