Inter transferon yllin portugez?

Inter është në kërkim të shërbimeve të mesfushorit portugez të Monacos, Joao Moutinho.

Periskopi.com Sporti

Sipas Tuttosport, trajneri Stefano Pioli është duke kërkuar një mesfushorm e tipare më defanzive, për të përforcuar mesfushen e ‘neroazzurëve’ dhe beson se 30-vjeçari portugez përshtatet mjaft mirë në atë rol.

mou
Joao Moutinho, As Monaco

 

Moutinho ka humbur vendin e tij në formacionin e Monacos, pasi në këtë sezon është paraqitur vetëm në nëntë ndeshje.

Portugezi ka luajtur në skuadrën franceze së bashku me mesfushorin e Interit, Geoffrey Kondogbia, dhe ky veprim do të shihej si ribashkim i dyshes. /Periskopi/

Formacionet zyrtare: Monaco-Tottenham

Tottenham do të mundohet të revanzhohet ndaj skuadrës franceze pas humbjes që ja shkaktoi në Wembley Stadium.

Periskopi.com Sporti

Tottenham shënoi fitore në kampionantin anglez dhe pritet të jetë në formë për takimin ndaj Monacos.

Monacos i nevojitet vetëm një barazim ndaj Spurs për të kualifikuar në fazën tjetër dhe në rast të mos fitores së Bayer Leverkusenit ata do të kalojnë si lider të gurpit E. Takimi fillon nga ora 20:45.

Këto janë formacionet zyrtare:

Monaco: pas pak minutash

Tottenham Spurs: Lloris; Trippier, Dier, Wimmer, Rose; Wanyama, Dembele; Winks, Son, Dele; Kane.