Robben rinovon me Bayernin?

Karl Heinz Rummenigge ka pohuar se janë në negociata me futbollitin e tyre holandez, Arjen Robben.

Periskopi.com Sporti

32-vjeçarit i përfundon kontrata në fund të këtij sezoni me bavarezët.

“Ne jemi shumë optimistë. Të dyja palët e dëshirojnë vazhdimin e bashkëpunimit”, deklaroi Rummenigge. /Periskopi/

Vidal është i ‘çmendur’

Arturo Vidal ka fituar zemrën e tifozëve të Bayern Munich dhe dashurinë e shokëve të skuadrës, që kur u transferua në klubin gjerman nga Juventusi, një vit e gjysmë më parë.

Periskopi.com Sporti

Por, kjo nuk do të thotë se mesfushori nga Kili nuk ka defekte dhe një nga këto u zbulua nga Arjen Robben, i cili, në një intervistë për CNN nxori në dritë disa nga të “palarat” e ekipit.

Kur holandezi u pyet për lojtarin më të çrregullt në dhomat e zhveshjes, ai tha: “Pa dyshim, Arturo Vidal”.

Robben, i cili ka më shumë se 7 sezone në radhët e Bayernit, veçoi Boatengun dhe Alaban si shokët që ndjekin më shumë modën, ndërsa Ribery dhe Muller ishin ata që kishin më shumë humor.

Besiktas dëshiron shërbimet e yllit të Bayern Munchen

Gjigandi turk, Besiktas është duke shfaqur interesim për mesfushorin holandez të Bayern Munchen, Arjen Robben.

Periskopi.com Sporti

Besiktas në vitet e fundit ka nënshkruar me futbollist të kalbrit botëror dhe së fundmi ka vendosur të shikojë mundësinë për të transferuar anësorin e bavarezëve  Robben në afatin kalimtar të janarit.

Skuadra kampione e Turqisë ka ndarë gjashtë milionë euro për të siguruar shërbimet e Robbenit.

robben
Arjen Robben, Bayern Munchen

Transferimi mund të realizohet pasi që 32-vjeçari nuk po gjen shumë hapësirë në ekipin bazë të bavarezëve prej që drejtimin e kampionit të Bundesligas e ka marr italiani, Arjen Robben. /Periskopi/

Ky është ekipi i ëndrrave i Arjen Robben (Foto)

Anësori holandez Arjen Rooben ka zgjedhur formacionin më të mirë me lojtarët që ka luajtur.

Periskopi.com Sporti

Në portë ai e ka zgjedhur portierin e tanishëm që e ka te Bayern Munich, Manuel  Neunerin.

Në reparint e mbrojtjes ai ka vendosur për ish bashkëlojtarët e tij te Chelsea dhe Real Madridi, si Terry e Ramos ndërsa krahët e mbrojtjës janë të mbuluar nga  Alaba dhe Lahm.

Në mesfushë Robben ka zgjedhur Van Bommel, Muller, Lampard, Sneijder dhe Ribery.

Ndërsa në repartin e sulmit ai ka vendosur për bashkëkombësin e tij Ruud Van Nisterloy legjenda e Manchester United dhe ish lojtari i Real Madridit. Sipas Robben, Nisterloy është më i miri në pozitën e tij. /Periskopi/

robbwen-2

Yjet që do të largohen falas në verën e ardhshme

Ndodh shpeshherë që futbollistë të njohur të largohen nga skuadrat e tyre me parametra zero.

Periskopi.com Sporti

Kjo ndodh për shkak se atyre u përfundon kontrata me skuadrat e tyre.

Këtu do t’i gjeni disa nga yjet e njohur të futbollit europian, të cilët pritet të largohet në verën e ardhshme me parametra zero.

Pablo Zabaleta, Yaya Toure, Fernandinho, Zlatan Ibrahimovic, Thiago Silva, Pepe, Arjen Robben dhe Axel Witsel, janë vetëm disa nga yjet e njohur që mund të largohen pa asnjë cent. /Periskopi.com