Arianit Koci

Avokati i Haradinajt shkon në Beograd për të mbledhur fakte, mediat atje po ia sulmojnë klientin

Artikujt e Gazetës Blic të Serbisë, ku Lideri të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj cilësohet si “kontrabandues armësh”, përmban plot të pavërteta, thuhet në një përgjigje që avokati i Haradinajt Arianit Koci, i ka dërguar këtij mediumi.

Periskopi.com Lajme

“Dy artikujt: ‘Si klani Haradinaj kontrabandoi armë përmes Serbisë dhe fitoi me miliona euro?’ dhe ‘Kreu i policisë në Novi Sad mbron klanin shqiptar’, të publikuara në të përditshmen Blic, janë akuza të pavërteta dhe të pasakta”, ka thënë Koci, në përgjigjen e tij për Blicin e Serbisë.

“Këto akuza të rreme dhe të pavërteta, kanë dëmtuar rëndë moralin dhe karakterin e ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinajt”.

“E gjithë përmbajtja e teksteve të botuara është absolutisht e pasaktë dhe ka fyer personalitetin e Haradinajt dhe reputacionin e familjes së tij”, ka thënë Koci.

Koci para disa ditësh pati thënë se Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, do ta padisë gazetën serbe “Blic”, për shpifje, ndaj të cilës pret edhe dëmshpërblim.

Koci, ka pohuar se në ditët në vijim do të qëndrojë në Beograd për të mbledhur fakte.

Haradinaj, ishte bërë subjekt i gazetës “Blic” dhe mediave tjera serbe, duke u cilësuar si kontrabandues të armëve nga Serbia dhe drejtues të një prej klaneve më të fuqishme të krimit në Kosovë.

Arianit Koci

Avokati Arianit Koci dyshon në raportin e autopsisë së Deharit, kërkon ekspertizë

Avokati Arianit Koci thotë se deri sonte nuk ka pasë dilemë, ishte i bindur se Astrit Dehari ka bërë vetëvrasje.

Periskopi.com Lajme

Por, tashmë ka dilema. Ai pasi ka dëgjuar vëzhguesen e autopsisë së Deharit, Hatixhe Latifi-Pupovci teksa ka dhënë detaje, e duke i besuar profesionalizmit të saj, tashmë Koci ka dilema nëse Dehari u vetëvra, raporton Periksopi

Shkrimi i tij i plotë:

Deri sonte, nuk kam pasë dilemë:

vetëvrasje!

Kēsaj bindje time, i shkuan për shtati disa paraqittje sharllataneske të individëve të caktuar.

Por, sonfe filluan dilemat

Zonja Pupovci, edhe pse partiakisht e ngjyrosor, ka kredibilitet. Une i besoj.

Çka na mbetët? Me ia lënë këtë punë ekspertëve.

Përndyshe, ekspertiza apo raporti i autopsisë, mund të kontestohet vetëm me ekspertizë!/ Periksopi