fabregas

As ky klub nuk e dëshiron Cesc Fabregasin

Skuadra italiane, AS Roma, nuk është takuar me zyrtarët e klubit të Chelsea për një transferim të mundshëm të mesfushorit spanjoll, Cesc Fabregas.

Periskopi.com Sporti

Sipas mediave angleze, klubi italian është interesuar për ish anëtarin e Barcelonës e Arsenal dhe ishin të gatshëm të shkëmbente belgun Radja Nainggolan ose mbrojtësin gjerman Antonio Rudiger si pjesë e marrëveshjes.

Sky Sports raporton se klubet nuk pasur asnjë kontakt dhe prioritet i Romës është që të mbajë mesfushorin belg Nainggolan. /Periskopi/

during the Serie A match between AS Roma and AC Chievo Verona at Stadio Olimpico on May 8, 2016 in Rome, Italy.

Antonio Rudiger drejt Chelsea?

Chelsea është në kërkim të mbrojtësit të Romës, Antonio Rudiger.

Periskopi.com Sporti

Chelsea raportohet se dëshiron të sigurojë një nga objektivat e trajnerit italian, Antonio Contes, pasi që dështuan për të nënshkruar me Romagnolin e Milanit dhe John Stones i cili i refuzoj londinezët për një transferim tek Manchester City.

Antonio Conte gjatë verës tentoi të nënshkruante me gjermanin, por nuk u realizua pas lëndimit pak para Euro 2016, raporton “DailyMail”. Trajneri italian ka përgaditur një ofertë prej 35 milionë funtesh për mbrojtësin e Romës.

“Blutë e londrës” do të rivalizohen nga Manchester United dhe Manchester City. /Periskopi.com