during the Serie A match between AS Roma and AC Chievo Verona at Stadio Olimpico on May 8, 2016 in Rome, Italy.

Antonio Rudiger drejt Chelsea?

Chelsea është në kërkim të mbrojtësit të Romës, Antonio Rudiger.

Periskopi.com Sporti

Chelsea raportohet se dëshiron të sigurojë një nga objektivat e trajnerit italian, Antonio Contes, pasi që dështuan për të nënshkruar me Romagnolin e Milanit dhe John Stones i cili i refuzoj londinezët për një transferim tek Manchester City.

Antonio Conte gjatë verës tentoi të nënshkruante me gjermanin, por nuk u realizua pas lëndimit pak para Euro 2016, raporton “DailyMail”. Trajneri italian ka përgaditur një ofertë prej 35 milionë funtesh për mbrojtësin e Romës.

“Blutë e londrës” do të rivalizohen nga Manchester United dhe Manchester City. /Periskopi.com