greizman

‘Greizman më tha se më urren’

Cristiano Ronaldo ka deklaruar se verës u takua me yllin e Atletiko Madridit, Antoine Greizman.

Periskopi.com Sporti

Ronaldo ka treguar se çfarë i kishte thënë yllin francez në një restoran të Miamit pas kampionatit ‘Euro2016’.

“Është qesharake, sepse pas një kohë të shkurtë pas finales, sa isha në pushime në Miami, e takova Antoine Greizman në një restoran ku po darkonte me të fejuaren e tij, ai erdhi te tavolina ime dhe me një buzëqeshje të lehtë ‘Cristiano të urrej’ “, tha Ronaldo për France Football.

“Kur ne startuam të nxehemi në fushë, unë e ndjeva se francezët ishin të relaksuar. Ata po buzëqeshin shumë. Francezët menduar se do të fitonin lehtë- kështu e kishim përshtypjen” përfundoi ylli portugez. /Periskopi.com/

cristiano-ronaldo_416x416
Cristiano Ronaldo, Real Madrid