LONDON, ENGLAND - OCTOBER 29:  Andre Marriner reacts during the Premier League match between Crystal Palace and Liverpool at Selhurst Park on October 29, 2016 in London, England.  (Photo by Christopher Lee/Getty Images)

Caktohet gjyqtari për derbin Manchester United-Arsenal

Andre Marriner do të ndaj drejtësinë në derbin Manchester United-Arsenal.

Periskopi.com Sporti

Është vendosur për gjyqtarin që do të ndaj drejtësinë në ndeshjen më të rëndësishme në këtë xhiro të Premier Ligës.

Marriner është gjyqtari që është caktuar në ndeshjen e parë të Jose Mourinhos kundër Arsene Wenger si trajner i Manchester United.

Deri më tani në Premier League këtë sezon, Marriner ka drejtuar vetëm tetë ndeshje, duke ndëshkuar 29 lojtarë dhe duke dhënë vetëm një karton të kuq.

Manchester United-Arsenal do të takohen këtë të shtunën në mesditë nga ora 13:30. /Periskopi.com/