Genoa kërkon yllin e Juventus

Skuadra e Geona është e interesuar në shërbimet e brazilianit të Juventus, Anderson Hernanes.

Periskopi.com Sporti

Ish anëtari i Lazios dhe Inter në këtë sezon është duke pasur më shumë minutazh që nga largimi i mesfushorit francez Paul Pogba.

Besohet se Geona është duke menduar të transferojë mesfushorin në janar. Lajmi vijon më poshtë ↓

“Genoa? Është mirë t’i dëgjoj këto lajme, por për momentin jamni fokusuar për ndeshjen ndaj Sevillës”.

“Italia është sikur shtëpi e dytë për mua, është një shtet i mrekullueshëm dhe jam i gëzuar që tifozët po më mbështesin. Në futvoll kurrë nuk i dihet, por për tani po mendoj për ndeshjen me Sevillën”, tha Hernanes për GdS. /Periskopi.com/

hernanes-1
Anderson Hernanes, Juventus