Bala's Nathan Burke (L) chases Alexander Isak of AIK during their first round UEFA Europa League qualification match between Bala Town FC of Wales and AIK of Sweden at Tele2 Arena in Stockholm, Sweden, on June 30, 2016. Photo: Vilhelm Stokstad / TT / code 11370

Ibrahimovic prezanton “ Ibra-n e ri ”

Sulmuesi Zlatan Ibrahimovic ju ka sugjeruar dy ish klubeve të tij që të nënshkruajnë me talentin e ri, Alexander Isak.

Periskopi.com Sporti

Ylli  i Manchester United , Ibrahimovic  i  ka rekomanduar Juventus dhe Psg  që  të marrin  talentin e ri  që  vet e quan “ Ibra i ri ”.

35-vjeçari Ibrahimovic ka kontaktuar personalisht me hierarkit e të dy klubeve  ku tani janë në polë pozicion për të nënshkruar me Isak.

Bashkëlojtari i tij në AIK , Obasi ka deklaruar për të “ Ai ka një potencial të madh , nese vazhdon kështu dhe koncentrohet vetëm në futboll , ai do të jetë Ibrahimovic i ri i Suedis”

Talenti  17-vjeçar luan për AIK në  ligen suedeze  ku  ka shënuar 8 gola në 19 paraqitje në këtë sezon.