UEFA dyshoi se futbollistët shqiptarë kishin përdorur doping

UEFA ka ndaluar dy futbollistë shqiptarër për testet e anti-doping.

Periskopi.com Sporti

Ishte zëvendësuesi i Etrit Berishës, Alban Hoxha i cili priti penalltinë e shkaktuar nga Etriti.

Hoxha këtë e deklaroi pas ndeshjes.

“Nuk e takova Berishën. Nuk e di çfarë ka ndodhur në dhomat e zhveshjes. Isha duke bërë testin antidoping dhe tani sapo u lirova”, ka deklaruar Hoxha.

Ndërkohë përveç portierit të Partizanit, nga UEFA është ndaluar edhe mesfushori Odise Roshi. /Periskopi.com