Lajm i keq për klubet europiane, Donnaruma nuk largohet nga Milan

Drejtori ekzukutiv i Ac Milan, Adriano Galliani beson se portieri Gianluigi Donnaruma shumë shpejt do të nënshkruajë kontratë të re.

Periskopi.com Sporti

Donnaruma është duke u shëndërruar në një nga poriterët më të mirë në botë, edhe pse është në moshë të re dhe ka vetëm një sezon e gjysëm që luan për rosonerët.

17-vjecari është portier më i ri që ka debutuar në Serie A, ai debutoi në sezonin e kaluar në moshën 16 vjeçare e 8 muaj.

“Shpresojë që kontrata të nënshkruhet kur ai të mbushë 18 vjet”, tha Galliani për Milan Neës.

“Unë mendoj dhe shpresoj se ai do të qëndroj me ne. Agjenti i tij, Mino Raiola dëshiron të di ambicjet e klubit dhe pronarët e ri të Milanit, ne kemi marrëdhënie shumë të mira me Gianluigin dhe Raiolan, jemi duke pritur vetëm që të përfundojë procesi i blerjes”, përfundoi Galliani. /Periskopi/

 

 

Milani mendonte të emëronte trajner Frank De Boer

Periskopi.com Sporti

Drejtori i përgjithshëm i Milanit, Adriano Galliani ka pranuar se klubi i tij e kishte shqyrtuar mundësinë e emërimit të Frank De Boer në postin e trajnerit te ‘rosonerët’.

Ky i fundit mori detyrën e trajnerit te Interi në këtë verë.

“Montella, De Boer dhe trajneri i Sampdorias, Marco Giampaolo ishin të gjithë kandidatë për t’u bërë trajner të skuadrës sonë”, deklaroi Galliani.

“Ka pasur gjashtë opsione në total, duke përfshirë edhe Cristian Brocchi dhe dy trajner me përvojë të madhe”, përfundoi ai. /Periskopi.com