Zyrtare: Chelsea nënshkruan marrëveshjen më të madhe në histori

Chelsea ka njoftuar se ka nënshkruar marrëveshje afatgjatë me kompaninë Nike, e cila merret me prodhimin e pajisjeve sportive.

Periskopi.com Sporti

Londinezët janë furnizuar deri më tani nga kompania tjetër e njohur Adidas, mirëpo marrëveshja me Nike duket të jetë shumë më e mirë për ta.

Marrëveshja e re mes Chelseat dhe Nike’s kap shifrën e 60 milionë funteve në vit.

Drejtoresha e Chelseat, Marina Granovskaia e quajti këtë marrëveshje si tepër emocionuese dhe shumë të rëndësishme për klubin.

“Kjo është një marrëveshje tepër emocionuese dhe e rëndësishme për klubin”, deklaroi ajo.

“Ashtu si Chelsea, Nike është e njohur në mbarë botën për përsosmërinë e saj dhe ne do të shkojmë përpara për të punuar së bashku drejt të qënit partnerë të suksesshëm”, shtoi ajo. /Periskopi.com