Publikohen pamjet e tmerruese të aeroplanit të rrëzuar në Kolumbi (Video)

Jan publikuar pajmet e rrëzimit të areoplanit që u rrëzua sot në Kolumbinë, ku brenda ishin edhe futbollistët e klubit Brazilian Chapecoense.

Periskopi.com Sporti

Aeroplani kishte 81 udhëtarë ndërsa policia ka konfirmuar se 77 njerëz kanë vdekur, kurse vetem 4 kanë mbijetuar.

Një aeroplan me 81 udhëtarë është rrëzuar në Kolumbinë qendrore, ndërsa policia ka konfirmuar se 75 njerëz e kanë humbur jetën, derisa vetëm gjashtë kanë mbijetuar.

Në mesin e të vdekurve ishin futbollistët e skuadrës braziliane Chapecoense.

Janë publikuar pamjet e aeroplanit të rrëzuar dhe disa nga momentet e intervenimit të ekipeve mjekësore.  /Periskopi/