Policia jep detaje për plagosjen në Deçan

Një plagosje ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Deçan, ku sipas policisë personit i është ofruar ndihma mjekësore dhe tashmë është jashtë rrezikut për jetë.

Periskopi.com Lajme

Këtë e ka konfirmuar për “Indeksonline”, zëdhënësi i policisë për rajonin e Pejës, Xhevat Ibraj.

“Një person është plagosur, por është jashtë rrezikut për jetë. I është dhënë ndihma e parë rreth orës 07:05 minuta. Ende jemi duke punuar në rast. Plaga ka qenë sipas mjekëve sipërfaqësore gërvishtje, por ne jemi duke punuar rreth rastit”, ka thënë ai. Lajmi vijon më poshtë ↓

Ibraj ka shtuar se posa të kompletohen të dhënat do të jepen informata shtesë, pasi që njësitet hetimore ende janë duke kryer hetimet për rastin./Indeksonline/