rooney

Manchester United shkatërron West Ham United (Video)

Manchester United ka mposhtur West Ham United me rezultat 4-1 në kuadër të kupës së Anglisë.

Periskopi.com Sporti

Manchester United sonte nuk ka lejuar befasi pasi ishte në disponim për lojë, pasi filloi furishëm ndeshje ku kaloi në epërsi qysh në minutën e dytë të takimit përmes suedezit Zlatan Ibrahimovic.

afa
Zlatan Ibrahimovic, pas shënimit të golit

Por, West Ham United nuk dorëzua ku arriti të barazojë rezultatin në minutën e 35’ përmes ish sulmuesit të ‘djajëve të kuq’ Ashley Fletcher i cili përfitoi nga një gabim i portierit spanjoll De Gea.

fletcher
Ashley Flethcher, West Ham United

Man Utd filloi edhe pjesën e dytë në mënyrën më të mirë të mundshëm, tashmë ishte Mikhitaryan i cili asistojë për francezin Martial që e konvertoi në gol për rezultatin 2-1. Në minutën e 62’ shënoi përsëri Martial kësaj radhe u asistua nga ekuadoriani Valencia për rezultatin 3-1.

united
Anthony Martial, duke festuar golin e tretë

Në këtë takim vlen të theksohet se Mourinho nuk ishte në fushë për të udhëhequr skuadrën e tij dhe poashtu rikthimi i Bastina Schëeinsteiger ku u paraqitë për herë të parë në këtë sezon.

Goditjen e fundit londinezeve ja u dha Ibrahimovic që shënoi golin e tij të dytë pasi pranoi një pasim nga Herrera për 4-1.

zlatan-ibrahimovic
Zlatan Ibrahimovic, duke shënuar golin e katërt për United

Pas kësaj fitore skuadra e Mourinhos kalon në gjsmëfinale të kupës së Anglisë. /Periskopi/