Fotografia që do të mbetet më e bukura për 28 Nëntor

Një prej fotografive më domethënëse të publikuara vite më parë me motive festive sa edhe sensuale, do të mbetet si një prej imazheve më të mira në histori.

Periskopi.com Showbiz

Saranda Shala ka pasur guximin e jashtëzakonshëm dhe të paprecedentë kur në vitin 2012 me rastin e 100-vjetorit të pavarësisë së Shqipërisë pozoi nudo.

Fotografia që pa dyshim se do të lërë gjurmë në histori

Modelja e dikurshme shqiptare u tregua një artiste e vërtetë, duke mos treguar asnjë detaj tjetër të parëndësishëm duke u përkulur për të formësuar shqiponjën dykrenare me duar të ngritura lart.

Kjo vepër mjeshtërore u realizua nga një prej fotografëve më emblematikë të kësaj fushe, Arton Humolli, i cili kaherë ka ditur të realizojë vepra të tilla të mëdha artistike. /Telegrafi/

saranda-780x439