MADRID, SPAIN - SEPTEMBER 15:  Cristiano Ronaldo of Real Madrid celebrates with Karim Benzema after scoring Real's 2nd goal from the penalty spot during the UEFA Champions League Group A match between Real Madrid and Shakhtar Donetsk at estadio Santiago Bernabeu on September 15, 2015 in Madrid, Spain.  (Photo by Denis Doyle/Getty Images)

Formacionet zyrtare: Real Madrid-Sporting Gijon

Real Madridi do të mirëpres Sporting Gijonin në ‘Santiago Bernabeu’.

Periskopi.com Sporti

Në ndeshjen e javës së 13-të në La Liga, Reali llogaritet favorit absolut përballë Gijonit edhe pse ka mungesa të shumta.

Këtë sfidë madrilenët do ta zhvillojnë pa yllin e skuadrës Gareth Bale që u lëndua dhe do të jetë jashtë fushave për katër muaj.

Real Madrid: Navas, Pepe, Ramos, Nacho, Danilo, Kovacic, Modric, James, Ronaldo, Benzema, Lucas Vazquez.

Gijon: Mino, Douglas, Mere, Amorebieta, Lillo, Isma, Carmona, Sergio, Rachid, Moi, Cop. /Telegrafi/