Luis Suarez of FC Barcelona during the Joan Gamper Trophy match between FC Barcelona and Leon F.C. at Camp Nou on august 18, 2014 in Barcelona, Spain(Photo by VI Images via Getty Images)

El Clasico, mungon Suarez

Tabloidi Goal ka përzgjedhur formacionin më të mirë të kombinuar ndërmjet Barcelonës dhe Real Madridit.

Periskopi.com Sporti

Mirëpo, në këtë formacion nuk ka vend për yllin e Barcelonës, Luis Suarez.

Ky i fundit u la jashtë këtij formacioni, pasi në sulm u përfshinë Lionel Messi dhe Neymar të Barcelonës si dhe Cristiano Ronaldo i Real Madridit.

Derbi më i madh në futboll zhvillohet nesër me fillim nga ora 14:15 në Camp Nou, ku Barcelona pret Real Madridit në kuadër të La Ligas. /Periskopi.com

suarezi