MADRID, SPAIN - SEPTEMBER 15:  Cristiano Ronaldo of Real Madrid celebrates with Karim Benzema after scoring Real's 2nd goal from the penalty spot during the UEFA Champions League Group A match between Real Madrid and Shakhtar Donetsk at estadio Santiago Bernabeu on September 15, 2015 in Madrid, Spain.  (Photo by Denis Doyle/Getty Images)

Dikur luante për Real Madridin, sot luan në ligën e tretë të Francës (Foto)

Dikur ishte futbollist i Real Madridit kurse tani luan në ligën e tretë në Francë.

Periskopi.com Sporti

Julien Faubert mund të mos iu tingëllojë si emër i njohur.

Por, ai gjatë karrierës së tij ka luajtur në skuadra të njohura përfshirë Ëest Ham, dhe Real Madrid, gjatë sezonit 2008/09.

Megjithatë, ai ka zbritur për disa nivele në karrierën e tij dhe tani është larg nga elita e futbollit evropian, shkruan e përditshmja sportive franceze “L’Equipe”.

Faubert është afër transferimit tek Creteil, ekip që aktualisht garon në ligën e tretë të Francës, përcjell “Lajmi.net”.

Creteil në edicionin e kaluar kishte rënë nga Ligue 2.

faubert