Ahmeti nga Shqipëria kërkon drejtësi për Astritin

Në Tiranë vazhdon edhe sot konferenca e Unionit të Bashkive Shqiptare, union ky i pëbërë nga Tirana, Prishtina, Tetova, Presheva dhe Ulqini.

Periskopi.com Lajme

Në deklarimin për media pas takimit të përbashkët mes kryetarëve të këtyre komunave, Kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti theksoi se ka diskutuar edhe i ka njoftuar kryetarët tjerë për vdekjen në burg të aktivistit Astrit Dehari, dhe nevojën që ky rast të zbardhet sa më parë në mënyrë që drejtësia të vihet në vend.

Reklamë
Reklamë